Your Shopping Cart
-
-
Ovomaltina Tubito 4 unidades
Ovomaltina Tubito 4 pk. Tubitos de chocolate para untar. Cacao 100% de VenezuelaRegular price $13.99Regular priceUnit price / perSale price $13.99 -
Paella Kit Seafood case - 2 servings
With our paella kit, it is impossible to forget any ingredient to prepare a great paella. This kit contains: 1 sachet of dry stock with fish and seafood extract, a bag of rice and a bottle of extra virgin olive oil. All the ingredients in the exact proportion to cook a 2 servings paella. Each unit is 255g (8.99oz). 10 units per case.Regular price $16.00Regular priceUnit price / perSale price $16.00 -
Palitos Chocolate Box - 240g
A typical snack in Venezuelan lunchboxes, Danibisk Palitos, is the most unpretentious form of deliciousness. Short sticks of vanilla cookie, covered in creamy chocolate. Such a simple description doesn't encompass how truly addictive these things are!This family-sized box is perfect to make a whole household happy! Danibisk Palitos. Cookies with chocolate coating. Box contains 8 packets. Contains Gluten (Wheat) and Milk. No trans fat, no...Regular price $5.99Regular priceUnit price / perSale price $5.99 -
Palitos de Chocolate, Display - 540g
Palitos cubiertos de Chocolate en paquete Familiar. Display de 18 unidades.Regular price $7.99Regular priceUnit price / perSale price $7.99 -
PAN Cheddar Spread - 300gr
Spreadable melted cheese, one of the favorite products that we enjoy at our lunches, breakfasts, and dinners.Regular price $8.99Regular priceUnit price / perSale price $8.99 -
Panelada de Limon - 29g
Panelada de Limon 29g - Rinde aproximadamente 8 porcionesRegular price $2.99Regular priceUnit price / perSale price $2.99 -
Panque Once Once Chocolate - 50g
Panque Once Once Choco - 50 gr. Deliciosa rebanada rectangular de esponjoso bizcocho dulce con sabor a Chocolate con Vainilla perfectamente horneado para deleitar el paladar de grandes y chicos.Regular price $8.99Regular priceUnit price / perSale price $8.99 -
Pasta de Aji Dulce - 6.7 oz
Pasta de Aji Dulce Ajicero Caraqueno Hecho en Venezuela  Regular price $4.99Regular priceUnit price / perSale price $4.99 -
Pirucream - 155g
Pirucream - 5.46 ozRegular price $4.29Regular priceUnit price / perSale price $4.29 -
Pirucream Grande - 300 gr
Pirucream Barquillas rellenas de chocolate y avellanas Cacao 100% de Venezuela Lata de 300grRegular price $6.99Regular priceUnit price / perSale price $6.99 -
Pirucream, ea - 2.33oz
Pirucream - 2.33oz A tasty way to kickstart your day, Pirucream packs of deliciously creamy energy into every serving. Get ready to wow your taste buds!Regular price $2.69Regular priceUnit price / perSale price $2.69 -
Polvorones Cookies
Our traditional Mexican shortbread sugar cookies are dusted with powdered sugar. Delicious with our Mexican Hot Chocolate. These cookies are vegan. La Monarca Bakery products are made with high quality, fresh ingredients. We have been consistently recognized on multiple 'Best of L.A.' bakery lists. ECOLIFE PARTNERSHIP - 1% of the proceeds from the sale of this product are donated to Ecolife Conservation's efforts to combat...Regular price $7.99Regular priceUnit price / perSale price $7.99 -
Puig Galleta Maria Clasica - 7 oz
Disfruta de la deliciosa Galleta María Puig, un clásico irresistible que deleitará tus sentidos. Estas galletas crujientes y ligeramente dulces son perfectas para acompañar tus momentos de merienda o como base para tus postres favoritos.Elaboradas con los mejores ingredientes, las Galletas María Puig son ideales para toda la familia. Su sabor suave y textura ligera las convierte en la opción perfecta para los amantes de...Regular price $4.99Regular priceUnit price / perSale price $4.99 -
Puig Galletas de Soda Saltines - 8.5 oz / 240 g
Puig Galletas de Soda Saltines - 8.5 oz / 240 gr. Crujientes y tostaditas galletas, enriquecidas con vitaminas. Son empacadas individualmente, para conservar su frescura y pueden ser consumidas solas o acompañadas, ya que combinan con cualquier tipo de aderezo. Avaladas por más de 100 años de experiencia en la elaboración de galletas con ingredientes seleccionados bajo las más estrictas normas de calidad y fabricación.Regular price $4.99Regular priceUnit price / perSale price $4.99



